O nás

Jsme polygrafický podnik. Specializujeme se na výrobu obalů ze všech druhů lepenek s ofsetovým, sítotiskovým a digitálním potiskem.

Naše nejhlubší kořeny sahají až k časům první republiky. Přesto nejsme staromódní, svůj podnik jsme vybavili nejmodernějšími technologiemi a čerpáme z nejaktuálnějších trendů.

Nejsilnější stránkou firemní výroby jsou blistrové karty a krabičky z natírané skládačkové lepenky s ofsetovým potiskem. Vyrobíme vám je ve všech možných tvarech i velikostech. Poradíme si s lepenkou v gramážích od 200 g/m2 do 800 g/m2. Umíme také zušlechťovat obaly (lesky, stříbra, parciální laky).

Psal se rok 1931, když koupila firma Václav Navrátil koželužnu č. p. 46 v Novém Městě nad Metují. Podnik pana Navrátila tak získal vlastní dodavatelský závod pro továrnu na obuv, která byla zřízena v Kolíně. Až do převratu v roce 1948 koželužna rozkvétala.

Po znárodnění ji ale zrušili a výroba byla přeorientována na polygrafii a zpracování lepenek. Krátce po privatizaci v 90. letech založili ředitel Miroslav Bauch a potomci původních vlastníků podniku, rodiny Navrátilových, firmu Bauch & Navrátil s. r. o.

Esenci naší firmy představuje propojení letité tradice a moderního přístupu. Na polygrafickém trhu se pohybujeme už dlouhá desetiletí. Za tu dobu jsme si vybudovali pevnou síť partnerů i dodavatelů – od lokálních firem po renomované světové výrobce.

Od počátku jsme stavěli na schopnosti být pružní ve výrobě. Zakázky realizujeme flexibilně. Možná právě proto je nám ctí věnovat se zákazníkům napříč celou Evropou.

Vedení firmy stojí na pevných základech, od založení až do současnosti úspěšně investujeme do strojního vybavení a budov. Postupně jsme nabývali na síle, až jsme vyrostli do 100 zaměstnanců.

Rodinný charakter však naší firmě zůstal dodneška. Uprostřed zeleně v Novém Městě nad Metují panuje domácká atmosféra podtržená ochotou a přívětivostí zaměstnanců ke každému z vás – ať už si vyzvedáváte zakázku o několika kusech, nebo pro vás děláme velkosériovou výrobu.